Templomok - Öttömös

A templomról:

1836-ban Szeged városa Öttömöst elcseréli Újszegedért a kamaránál. Először Szeged-Alsóközpont filiája, majd 1936-ban megszervezik a lelkészséget. Temploma 1937-ben épül. A plébánialakot 1954-ben vásárolják meg. Plébánia rangra emelik 1956-ban. 2003-ig oldallagosan Ruzsa, majd a plébános halála után 2003-2004 a pusztamérgesi plébános látja el, 2004-ben visszakerül Ruzsához. A templom 2004-ben új tetőzetet kapott, 2006-ban pedig a belső felújítás kezdeteként több mint másfél millió forintból újult meg a belső villanyhálózat.

2019-ben pályázatoknak és a helyi hívek nagylelkű adományának köszönhetően a teljes belső tere megújult és átalakult a templomnak. A helyi plébános kérésére, Dr. Székely János szombathelyi megyéspüspök úr elfogadta a meghívást és ő maga végezte el a templomszentelés ünnepi liturgiáját a jelenlévő papság segítségével, vasárnap, azaz június 30-án. A templom előtt a templomot felújító Szögi László úrtól vette át Püspök atya a templom kulcsait, majd a papsággal bevonult az üres templomba. A vízszentelés után, következett az oltár és a falak meghintése, majd a felszentelő imádság. A Mindenszentek litániája után pedig az oltár és a falak megkenése, megtömjénezése, végül pedig a főoltár megáldása. A felszentelést szabadtéri szentmise követte.A szentmise végén Boldog Brenner János ereklyével ajándékozta meg a templomot, melyet ünnepélyes körmenetben, a templomban helyeztek el.  A szentmisén közreműködött a Szegedi Székesegyház Kórusa, mely a népénekek mellett komolyabb darabokkal is elkápráztatta a híveket, jelenlévőket.